Info okno   Hledat text:
Hledat rok:
Nová kronika/ Login / Zapomenuté heslo

Počet článků: 140
Počet foto.: 534

online-kronika.cz
Kontakt


Strana 2

Počet obyvatel k 31.12.2015   864

Narození:                 12

Zesnulí:                  4

Přidělená čísla popisná    8

První lednové dny byly zasněžené, sněžit začalo před Silvestrem, další dny ale pršelo a oteplilo se až k 10°C. Až v druhé polovině ledna začalo znovu sněžit, teploty poklesly a tím se vytvořily skvělé podmínky pro provozování zimních sportů. Sníh padal i o dubnových velikonočních svátcích, ale střídal se se slunečnou oblohou, prostě správné aprílové počasí. Od července vládlo krásné letní počasí, teploty dosahovaly často i 32°C. Na některých místech naší republiky padaly teplotní rekordy. Bylo velké sucho, pokud pršelo tak jen velmi drobně a krátce. Nejteplejším den roku v obci byl sedmý srpen, teploměry ukazovaly 37°C. V některých obcích bylo doporučeno nenapouštět bazény a zalévat zahrady. Lidé se potýkali s nedostatkem vody ve studnách. Martin na bílém koni letos opět nepřijel, na listopad bylo teplo 12-15°C. Ochladilo se jen při občasných deštích. První sněhový poprašek se objevil až 22. listopadu.

V červnu letošního roku se obec zúčastnila 21. ročníku soutěže Vesnice roku, v soutěži jsou obce hodnoceny podle koncepčních dokumentů obce, občanské vybavenosti, zeleně v obci, aktivity občanů a společenského života. V krajském kole naše obec v konkurenci dalších 15 obcí získala ocenění Skokan roku spojené s finanční odměnou 150.000,- Kč od Libereckého kraje.

V tomto roce se v obci neuskutečnila, žádná velká investiční akce, OÚ se zaměřil především na jejich přípravu a drobné opravy majetku. V březnu byl schválen základní strategický dokument obce – nový Územní plán a v létě byly zahájeny přípravné práce pro zpracování Plánu rozvoje obce. Dále jsou připraveny projektové dokumentace na stavbu DČOV školy, rekonstrukci tenisového kurtu, márnice, samoobsluhy a nejpalčivějšího problému v obci stavby chodníku podél krajské komunikace. Při vyřizování podkladů k podání žádosti o stavební povolení na stavbu chodníku se však objevil zásadní problém.